Годишна награда Венец на дързост

Конференция СОНМ-МОРЕ 2024 връчва ежегодни национални награди за принос в българската клинична онкология „Венец на дързост“. Номинациите и носителят на наградата се определят чрез тайно електронно гласуване на членовете на СОНМ и на Експертния борд. Призьорът се удостоява с оригинална почетна статуетка с образа на древнотракийския бог Дарзалас, покровител на град Одесос.

Годишна награда СОНМ-МОРЕ 2025

Носители

Очаквайте скоро

ФИНАНСИ, МЕДИАЦИЯ И ЕТИЧЕН КОНТРОЛ

Координатор: акад. проф. д-р Григор Горчев

В партньорство с адвокатска кантора Мургова и партньори СОНМ изготвя, актуализира и публикува различни документи за юридически и етични норми за клъстерна организация. 

ДЕТСКА ОНКОХЕМАТОЛОГИЯ

Координатор: доц. д-р Боряна Аврамова

 

СОНМ финансира и публикува за първи път в България лицензиран превод на Ръководство от Торонто за стадиране на педиатрични злокачествени болести

В колаборация на Българско медицинско сдружение по хематология (БМСХ), Българско медицинско дружество по детска хематология и онкология (БМДДХО) ) и Българско дружество по детска хирургия (БДДХ) се провеждат съвместни прояви по обучителна програма на тема: Детска онкохематология
12 юни 2021 г.: Морфология на кръвните клетки
4 юни 2022 г.: Диагностика на остри лимфобластни левкемии
25 октомври 2023 г.: Основи на класификацията и стадирането на хематолимфоидни и детски неоплазии 
23 ноември 2024 г.: Диагностика на остри миелобластни левкемии 

МЕЖДУИНСТИТУЦИОНАЛНИ / МЕЖДУНАРОДНИ СИНЕРГИИ И ПАРТНЬОРСКА МРЕЖА

Координатор: д-р Жасмина Коева

Партньорски инициативи

СОНМ колаборира с фондация МОРЕ-Дарзалас и Union for International Cancer Control (UICC) за съвместни прояви по обучителна програма на тема: Стадиране на онкологични болести
https://cme.more-darzalas.com/arhiv/ 
https://cme.bjcn.bg/seminar-25-11-23-videozapisi/ 

СОНМ колаборира със Сдружение Жените в онкологията и Българска асоциация по психоонкология (БАПО) за съвместни прояви по обучителна програма на тема: Съвременни стратегии при карцином на гърда – реални практики в България. Обучителни модули по психоонкология
https://cme.bjcn.bg/seminar-12-11-22-videozapisi/ 
https://cme.bjcn.bg/seminar-25-03-23g-arhiv/ 
https://seminar0212.bjcn.bg/videozapisi-n/ 
https://cme.bjcn.bg/videozapisi-seminar-06-07-2024/ 

СОНМ колаборира с Българска група по бронхология и интервенционална пулмология (БГБИП) за съвместни прояви по обучителна програма на тема: Карцином на бял дроб
https://cme.bjcn.bg/seminar-po-onkopulmologiya-arhiv/

СОНМ колаборира с Българско медицинско сдружение по хематология (БМСХ) и Българско медицинско дружество по детска хематология и онкология (БМДДХО) за съвместни прояви по обучителни програми на тема: Онкохематология и Детска онкохематология
https://cme.more-darzalas.com/arhiv/  
https://cme.more-darzalas.com/arhiv/
https://cme.bjcn.bg/seminar-25-11-23-videozapisi/ 
https://seminar2311.bjcn.bg/ 

СОНМ колаборира с Българско медицинско дружество по детска хематология и онкология (БМДДХО) и Българско дружество по детска хирургия (БДДХ) за съвместни прояви по обучителна програма на тема: Детска онкохематология 
https://cme.bjcn.bg/seminar-25-11-23-videozapisi/ 

СОНМ колаборира с Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ) за съвместни прояви по обучителна програма на тема: Общопрактикуващият лекар в пътя на онкологичния пациент.
https://cme.bjcn.bg/webinar-2023-archive/ 
https://cme.bjcn.bg/videozapisi-uebinar-sonm-nsoplb-2024/ 

През 2022 г. в партньорство с компания BGO Software е разработена и въведена иновацията МОРЕ е-Guidelines (МОРЕ е-СМЕ-О) – оригинална дигитална платформа за създаване и обновяване на онкологични клинични ръководства, основани на доказателства.

СОНМ колаборира с фондация МОРЕ-Дарзалас и IT компанията Kelvin Health JSC в организиране и провеждане на проучване за възможностите на термографското изображение за ранно откриване на карцином на гърда – TICSSO. 
TICSSO: Проспективно наблюдателно проучване за сравнително изследване на ефективността на термални изображения срещу конвенционални скринингови процедури за карцином на гърда

СОНМ партнира на българската компания Shemha Health в разработването и апробирането на иновативна платформа за телеонкология PrOPA (Precision Oncology Patient Advice). Платформата функционира като дигитален туморен борд за персонализирани онкологични грижи, обединявайки всички диагностични и терапевтични модалности в рамките на един дигитален, интегриран онкологичен център. ProPA e създадена за да оптимизира процесите в онкологичната грижа като предоставя прецизни и базирани на доказателства препоръки за лечение, съкращава времето за вземане на клинични решения и улеснява мултидисциплинарния подход в лечението на ракови заболявания.

Международни консорциуми

От март 2022 г. СОНМ е присъединена към ECO-ASCO Special Network: Impact of the War in Ukraine in Cancer

От юли 2022 г. СОНМ е асоцииран член на Organization of European Cancer Institutes (OECI) – международна неправителствена организация, оторизирана да акредитира всеобхватни онкологични центрове на територията на Европа и света. Официална личност за контакт е доц. д-р Ася Консулова.

От 4 февруари 2024 г. СОНМ е пълноправен член и представител на България в ALL.Can International – международна мрежа от водещи представители на пациентски организации, политици, здравни специалисти, научни изследователи и индустриални експерти от цял свят. Основната мисия на ALL.Can International е да идентифицира непосрещнатите нужди в цялостната онкологична грижа и чрез изследвания и взаимодействие да демонстрира най-добрите практики. Организацията разработва системни решения и политики за подобряване на онкологичната грижа като поставя акцент върху това, което е от най-голямо значение за пациентите.

От 18 юни 2024 г. СОНМ официално е включен като представител на България в инициативата ECHoS (Establishing Cancer Mission Hubs: Networks and Synergies). ECHoS е европейски проект, обединяващ над 60 водещи организации в областта на здравеопазването, научните изследвания и иновациите, академичните среди и неправителствения сектор от 30 държави. Финансиран по програмата Хоризонт Европа, проектът цели да подпомогне реализирането на дейностите на Мисията за борба с рака във всички държави-членки и асоциирани държави, като поставя акцент върху създаването и развитието на Национални хъбове. Като част от ECHoS, СОНМ поема отговорността за изграждане на мрежа за сътрудничество и диалог, насочена към въвеждането и прилагането на политики, свързани с превенцията и лечението на рака. Инициативата цели да създаде устойчиви синергии и взаимодействия на национално и международно ниво, подкрепяйки иновативни решения и добри практики в онкологичната грижа. 

От 27 ноември 2024 г. СОНМ е асоцииран член на European Cancer Organisation (ECO) – европейска федерация, обединяваща организации, ангажирани в областта на онкологията на европейско ниво. ECO се фокусира върху улесняването на сътрудничеството за изграждане и съгласуване на политики, насочени към подобряване качеството на грижите за пациентите с онкологични заболявания. Това се постига чрез интерпрофесионално и мултидисциплинарно взаимодействие между медицински и немедицински организации, както и експерти от различни обществени сектори.

Международни проекти

Personalized CANncer Primary Prevention research through Citizen Participation and digitally enabled social innovation (4P-CAN) 
4P-CAN е изследователска инициатива, насочена към персонализирана профилактика на рака чрез активно участие на граждани и дигитални иновации. Проектът цели да намали заболеваемостта от рак като разработва ефективни стратегии за ранна превенция, съобразени с индивидуалните нужди и социално-икономическите различия.

Comprehensive Cancer Infrastructures for the European Union (CCI4EU)
CCI4EU (Comprehensive Cancer Infrastructures for the European Union) е европейска инициатива, координирана от OECI с цел укрепване на онкологичната инфраструктура чрез стандартизирани критерии за оценка и персонализирани програми за изграждане на капацитет. Проектът се стреми да намали неравенствата в достъпа до качествени онкологични грижи и да осигури интеграция между научните изследвания и клиничната практика в страните членки на ЕС.   

EU network of Comprehensive cancer centers Joint action (EUnetCCC)
Европейската мрежа на комплексни онкологични центрове (EUnetCCC) е инициатива по програмата EU4Health, създадена с цел изграждане на мрежа от комплексни онкологични центрове в Европа. Тя има за задача да уеднакви стандартите в онкологичната грижа, да насърчи сътрудничеството и да намали неравенствата в достъпа до висококачествено лечение и научни изследвания.

Joint Action on Networks of Expertise (JANE2)
Съвместната инициатива за експертни мрежи (JANE2) е проект на ЕС, насочен към създаването на мрежа за експертиза в областта на онкологията с цел укрепване на трансграничното сътрудничество и подобряване на грижите за пациенти с рак в Европа. Проектът се стреми да съчетае научните изследвания, клиничната практика и политиките за здравеопазване с цел постигане на по-добри резултати и равен достъп до цялостна и иновативна онкологична грижа.

European Oncology Quality of Life (EUonQoL)
Европейската оценка на качеството на живот в онкологичната грижа (EUonQoL) е проект, финансиран от ЕС, който цели разработването на стандартен инструмент за оценка на качеството на живот на пациенти с рак и оцелели в Европа – EUonQoL-Kit. Този инструмент ще бъде цифрово достъпен на различни езици като включва самооценка и пациентски перспективи за да се подпомогне за по-пациентски ориентирано здравно обслужване и вземане на политически решения.

Mental health for Ukrainian patients with oncological diseases
Българската асоциация по психоонкология в СОНМв партньорство с Националната пациентска организация и Джуниър Ачийвмънт България разработиха и осъществиха през 2022 – 2023 г. проект на UICC Solidarity Fund for Ukraine на тема: Ментално здраве за украински пациенти с онкологични заболявания

CanScreen-ECIS
CanScreen-ECIS е инициатива на специализираната агенция на СЗО International Agency for Research on Cancer (IARC), която цели подобряване на качеството, мониторинга и оценката на програмите за скрининг на рак в Европа. Проектът подпомага събирането на данни, изграждането на капацитет и приемането на основани на доказателства политики за ефективно и равнопоставено ранно откриване на рак.

ЕU Project eCAN
Проектът eCAN е инициатива, финансирана от ЕС, която цели интегриране на телемедицината и дистанционното наблюдение в здравните системи за да подобри профилактиката и грижите при рак в Европа. Проектът разработва технологични решения, провежда клинични изпитвания и предлага политики за уеднаквяване на стандартите за телемедицина в държавите-членки на ЕС. 

The AWARE-precov19: Raising awareness and understanding of the importance of COVID-19 prevention in patients with underlying conditions from Romania, Bulgaria, Moldova, and North Macedonia
СОНМ партнира на Ino-Med в международен проект: Повишаване на осведомеността и разбирането на значението на COVID-19 превенцията при пациенти със съпътстващи заболявания от Румъния, България, Молдова и Северна Македония – AWARE-РreCOV19

НАУЧНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ, ДИГИТАЛНИ РЕКОНСТРУКЦИИ И РЕГИСТРИ

Координатор: акад. проф. д-р Драга Тончева

Научни изследвания
В партньорство с IT компанията 
Kelvin Health и фондация МОРЕ-Дарзалас СОНМ участва в организиране и провеждане на проспективно проучване TICSSO за възможностите на термографското изображение за ранно откриване на карцином на гърда. Дизайнът е продукт на колаборация между екипи на онкологични експерти и компания Kelvin Health JSC.  
TICSSOПроспективно наблюдателно проучване за сравнително изследване на ефективността на термални изображения срещу конвенционални скринингови процедури за карцином на гърда (TICSSO)  

Телеонкология 
СОНМ партнира на българската компания Shemha Health в разработването и апробирането на иновативна платформа за телеонкология PrOPA (Precision Oncology Patient Advice). Платформата функционира като дигитален туморен борд за персонализирани онкологични грижи, обединявайки всички диагностични и терапевтични модалности в рамките на един дигитален, интегриран онкологичен център.  ProPA e създадена за да оптимизира процесите в онкологичната грижа като предоставя прецизни и базирани на доказателства препоръки за лечение, съкращава времето за вземане на клинични решения и улеснява мултидисциплинарния подход в лечението на ракови заболявания.

СОНМ е в колаборация с International Agency for Research on Cancer (IARC) по изпълнение на проекта CanScreen-ECIS, чиято цел е да подобри качеството, мониторинга и оценката на програмите за скрининг на рак в Европа. Проектът подпомага събирането на данни, изграждането на капацитет и приемането на основани на доказателства политики за ефективно и равнопоставено ранно откриване на рак.

СОНМ участва в Работен пакет 4 (Устойчивост) на ЕU Project eCAN за укрепване на електронното здравеопазване при пациенти с онкологични заболявания. 

ПРОДЪЛЖАВАЩО МЕДИЦИНСКО ОБУЧЕНИЕ ПО ОНКОЛОГИЯ И ХЕМАТОЛОГИЯ

Координатор: проф. д-р Маргарита Генова

Продължаващото медицинско обучение по онкология (СОНМ СМЕ-О) е дългосрочна програма на СОНМ, стартирала през 2022 г. Тя включва провеждане на обучителни събития по онкология и онкохематология и публикуване на дигитални ръководства, учебни книги и монографии, посветени на малигнените заболявания

Обучителни семинари
Видеоконферентни модули за продължаващо медицинско обучение по онкология и хематология, тематично посветени на най-актуални диагностични и терапевтични проблеми при солидни тумори и хематологични неоплазии. Включват лекции на водещи експерти от България и чужбина, обучителни демонстрации и тестове за кредитиране. 

Семинарите се организират и реализират с експертното участие на сдружения, членове на СОНМ: Сдружение Жените в онкологията, Българска асоциация по психонкология (БАПО), Българска група по бронхология и интервенционална пулмология (БГБИП), Българско медицинско сдружение по хематология (БМСХ), Българско медицинско дружество по детска онкология и хематология (БМДДОХ) и Българско дружество по детска хирургия (БДДХ).

За първи път в историята на българската клинична онкология и хематология обучителните форуми се акредитират от Accreditation Council of Oncology in Europe (ACOE) и Европейския борд за акредитация в хематологията (ЕВАН).

Най-доброто от световните форуми
От 2025 г. СОНМ представя лицинзирани обзори на най-престижните онкологични форуми в света

Клинични ръководства СОНМ-МОРЕ

  • Ръководства, основани на доказателства. Създавани ежегодно от национални мултидисциплинарни експертни бордове и публикувани в хартиен формат от 2010 г. Включват препоръки за клинично поведение при солидни тумори с различна локализация при възрастни и деца, за предиктивни биомаркери и за психосоциална подкрепа в онкологията. За анализ на доказателства и формулиране на препоръки е използван методът на Oxford CEBM, а от 2020 г. – подходът GRADE.
  • Оригинален обучителен дигитален продукт МОРЕ е-CME-O: През 2022 г. в партньорство с компания BGO Software е разработена и въведена иновацията МОРЕ е-Guidelines (МОРЕ е-СМЕ-О) – оригинална дигитална платформа за създаване и обновяване на онкологични клинични ръководства, основани на доказателства.

Учебни книги
 В рамките на националните онкологични конференции СОНМ-МОРЕ се публикуват в печатен и електронен варианти ежегодни издания на Учебна книга СОНМ-МОРЕ. Учебните книги съдържат научни статии, тематично посветени на конкретни злокачествени болести при възрастни и деца и предназначени за продължаващо медицинско обучение по онкология и хематология. Текстовете са в стил на литературни обзори и са съставени от експерти, автори на раздели в клинични ръководства, основани на доказателства.

Библиотека МОРЕ
Библиотека МОРЕ включва онкологични монографични текстове от български и чуждестранни автори, посветени на актуални проблеми на превенцията, скрининга, диагностиката, TNM-стадирането и лечението на злокачествени болести при възрастни и деца

ПРОГРАМИ ЗА ПСИХОСОЦИАЛНА ПОДКРЕПА И ОЦЕНКА НА КАЧЕСТВО НА ЖИВОТ

Координатор: Екатерина Виткова

От март 2022 г. СОНМ е присъединена към ECO-ASCO Special Network: Impact of the War in Ukraine in Cancer

Българската асоциация по психоонкология в СОНМ в партньорство с Националната пациентска организация и Джуниър Ачийвмънт България разработиха и осъществиха през 2022-2023 проект на UICC Solidarity Fund for Ukraine: Mental health for Ukrainian patients with oncological diseases.

СОНМ партнира на OECI за участие в пилотен проект за разработване и валидиране на унифицирана система за оценка на качество на живот, базирана на оценки и предпочитания на пациенти, преживели или провеждащи лечение за онкологично заболяване:
European Oncology Quality of Life (EUonQoL)

ПРОГРАМИ ЗА СКРИНИНГ И РАННА ДИАГНОСТИКА

Координатор: доц. д-р Милена Енчева

СОНМ партнира на Ino-Med в международен проект: Персонализирано изследване на първичната превенция на рак чрез участие на граждани и цифрово социални иновации – 4Р-CAN
Personalized Cancer Primary Prevention Research through Citizen Participation and Digitally Enabled Social Innovation (4P-CAN) 

СОНМ партнира на Ino-Med в международен проект:  Повишаване на осведомеността и разбирането на значението на COVID-19 превенцията при пациенти със съпътстващи заболявания от Румъния, България, Молдова и Северна Македония – AWARE-РreCOV19 
The AWARE-precov19: Raising awareness and understanding of the importance of COVID-19 prevention in patients with underlying conditions from Romania, Bulgaria, Moldova, and North Macedonia

СОНМ партнира на International Agency for Research on Cancer (IARC) към СЗО в проекта CanScreen-ECIS, който цели подобряване на качеството, мониторинга и оценката на програмите за скрининг на рак в Европа. Проектът подпомага събирането на данни, изграждането на капацитет и приемането на основани на доказателства политики за ефективно и равнопоставено ранно откриване на рак.
CanScreen-ECIS 

СОНМ партнира на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари в България (НСОПЛБ) за организиране на обучителни уебинари и кръгла маса на тема: Общопрактикуващият лекар в пътя на онкологичния пациент

ВСЕОБХВАТНИ ОНКОЛОГИЧНИ ЦЕНТРОВЕ, МРЕЖОВА СВЪРЗАНОСТ, ИНОВАЦИИ

Координатор: доц. д-р Ася Консулова

Всеобхватни онкологични центрове

От юли 2022 г. СОНМ е асоцииран член на Organization of European Cancer Institutes (OECI) – международна неправителствена организация, оторизирана да акредитира всеобхватни онкологични центрове на територията на Европа и света. Официална личност за контакт е доц. д-р Ася Консулова.

  • В периода от 25 до 27 ноември 2025 г. е осъществена първата визита в България (Deep Dive) по акредитационната програма на проекта CCI4EU – WP4, свързана с предоставяне на подкрепа за развитие на зрялост при структуриране на центрове за всеобхватна онкологична грижа.
    Визитата е проведена в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“, София и от българска страна е координирана от доц. Ася Консулова.

Мрежова свързаност 

От 4 февруари 2024 г. СОНМ е пълноправен член и представител на България в ALL.Can International – международна мрежа от водещи представители на пациентски организации, политици, здравни специалисти, научни изследователи и индустриални експерти от цял свят. Основната мисия на ALL.Can International е да идентифицира  непосрещнатите нужди в онкологичната грижа и чрез изследвания и взаимодействие да демонстрира най-добрите практики.  Организацията разработва системни решения и политики за подобряване на онкологичната грижа като поставя акцент върху това, което е от най-голямо значение за пациентите.

От 18 юни 2024 г. СОНМ официално е включен като представител на България в инициативата ECHoS (Establishing Cancer Mission Hubs: Networks and Synergies). ECHoS е европейски проект, обединяващ над 60 водещи организации в областта на здравеопазването, научните изследвания и иновациите, академичните среди и неправителствения сектор от 30 държави. Финансиран по програмата Хоризонт Европа, проектът цели да подпомогне реализирането на дейностите на Мисията за борба с рака във всички държави-членки и асоциирани държави, като поставя акцент върху създаването и развитието на Национални хъбове. Като част от ECHoS, СОНМ поема отговорността за изграждане на мрежа за сътрудничество и диалог, насочена към въвеждането и прилагането на политики, свързани с превенцията и лечението на рака. Инициативата цели да създаде устойчиви синергии и взаимодействия на национално и международно ниво, подкрепяйки иновативни решения и добри практики в онкологичната грижа. 

От 27 ноември 2024 г. СОНМ е асоцииран член на European Cancer Organisation (ECO) – европейска федерация, обединяваща организации, ангажирани в областта на онкологията на европейско ниво. ECO се фокусира върху улесняването на сътрудничеството за изграждане и съгласуване на политики, насочени към подобряване качеството на грижите за пациентите с онкологични заболявания. Това се постига чрез интерпрофесионално и мултидисциплинарно взаимодействие между медицински и немедицински организации, както и експерти от различни обществени сектори.

Иновации

СОНМ партнира на българската компания Shemha Health в разработването и апробирането на иновативна платформа за телеонкология PrOPA (Precision Oncology Patient Advice). Платформата функционира като дигитален туморен борд за персонализирани онкологични грижи, обединявайки всички диагностични и терапевтични модалности в рамките на един дигитален, интегриран онкологичен център. ProPA e създадена за да оптимизира процесите в онкологичната грижа като предоставя прецизни и базирани на доказателства препоръки за лечение, съкращава времето за вземане на клинични решения и улеснява мултидисциплинарния подход в лечението на ракови заболявания.

През 2022 г. в партньорство с компания BGO Software е разработена и въведена иновацията МОРЕ е-Guidelines (МОРЕ е-СМЕ-О) – оригинална дигитална платформа за създаване и обновяване на онкологични клинични ръководства, основани на доказателства.

Проекти

 КЛИНИЧНИ РЪКОВОДСТВА, ПЕРИОДИКА, КОНФЕРЕНЦИИ

Координатор: доц. д-р Димитър Калев

Експертни бордове СОНМ-МОРЕ

От 2010 година се съставят Национални експертни мултидисциплинарни бордове, които ежегодно създават национални ръководства за клинично поведение при определена локализация на рака. Членове на експертните бордове (ЕБ) са водещи специалисти от всички направления на българската клинична онкология и се определят в зависимост от локализацията на онкологичното заболяване. Поименният състав на ЕБ е публикуван в съответните годишни издания на клиничните ръководства и учебните книги.       

Клинични ръководства СОНМ-МОРЕ

Ръководства, основани на доказателства, създавани ежегодно от национални мултидисциплинарни експертни бордове от 2010 г. Включват препоръки за клинично поведение при солидни тумори с различна локализация при възрастни и деца, за предиктивни биомаркери и за психосоциална подкрепа в онкологията. За анализ на доказателства и формулиране на препоръки е използван методът на Oxford CEBM, а от 2020 г. – подходът GRADE. 

През 2022 г. е въведена иновацията МОРЕ е-Guidelines – оригинална дигитална платформа за създаване и обновяване на онкологични клинични ръководства, основани на доказателства.

Клинични ръководства СОНМ-МОРЕ
МОРЕ e-Guidelines 

Годишна асамблея / конференция СОНМ-МОРЕ

Годишна национална конференция с мултидисциплинарно участие, провеждана от 2010 г. с тематично посвещение на конкретни злокачествени болести при възрастни и деца. Включват пленарни и дискусионни сесии и ежегодни издания на Учебна книга СОНМ-МОРЕ. От 2021 г. научната програма включва и дискусионни сесии, посветени на дигиталните реконструкции в българската клинична онкология. От 2022 г. конференцията е официален годишен форум на СОНМ.

Годишни конференции СОНМ-МОРЕ 2010-2024
Годишна конференция СОНМ-МОРЕ 2025

Учебни книги СОНМ-МОРЕ

В рамките на националните онкологични конференции СОНМ-МОРЕ се публикуват в печатен и електронен варианти ежегодни издания на Учебна книга СОНМ-МОРЕ. Учебните книги съдържат научни статии, тематично посветени на конкретни злокачествени болести при възрастни и деца и предназначени за продължаващо медицинско обучение по онкология и хематология. Текстовете са в стил на литературни обзори и са съставени от експерти, автори на раздели в клинични ръководства, основани на доказателства.

Учебни книги

Периодика и книгоиздаване СОНМ-МОРЕ

  • Библиотека МОРЕОнкологични монографични текстове от български и чуждестранни автори, посветени на актуални проблеми на превенцията, скрининга, диагностиката, TNM-стадирането и лечението на злокачествени болести при възрастни и деца
  • OncoSofia – официално списание на СОНМ във формат open access